Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Tydzień Bibliotek

Intensywny i pełen niecodziennych wydarzeń miesiąc maj dobiega końca, czas na podsumowanie Tygodnia Bibliotek. W tym roku świętowaliśmy  pod hasłem "Świat w jednym miejscu".

 Tradycyjnie ten tydzień  rozpoczęliśmy od Dnia Bibliotekarza. Były życzenia i ciepłe słowa od władz, współpracowników i od Was, drodzy czytelnicy. Za wszystkie pięknie dziękujemy.

Wszyscy marzymy o podróżach do pięknych i egzotycznych miejsc, a my czytelnicy często chcielibyśmy znaleźć się w miejscach akcji czytanych powieści. Wszystkich miłośników książek odwiedzających nasze biblioteki zaprosiliśmy do udziału w literackiej zabawie pt.  "Jaka Cię czeka podróż do wyobrażonego ŚWIATA?".  Każdy miał sposobność wylosować takie miejsce i znaleźć się tam wraz z bohaterami czytanych powieści.

Tym czytelnikom, którzy z różnych względów nie mogli odwiedzić biblioteki zaproponowaliśmy udział w quizie on-line  pt. "Gdzie jest ten ŚWIAT?". Tu uczestnicy odgadywali gdzie na mapie świata znajdują się literackie krainy znane z książek fantasy. 

Nie lada gratką, zwłaszcza dla najmłodszych, był usytuowany w przestrzeni biblioteki w Zawoni zakątek pisarski  pt. "ŚWIAT literatury". Można było tutaj zobaczyć różne sprzęty z minionego wieku, część z nich stanowiła dawne wyposażenie biblioteki. Było to miejsce gdzie czytelnicy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcie oraz wpisywali się do wyłożonej w tym miejscu Księgi Pamiątkowej Gości.

Swoją niecodzienną pasją podzieliła się nasza bibliotekarka Magdalena Musiał, która zaprezentowała swoje trzy prace - dioramy. Jej miniaturowe światy budziły zachwyt wśród odwiedzających bibliotekę. W stworzonych przez nią mikro przestrzeniach mogliśmy dostrzec pełno bibelotów, miniaturowe mebelki, mnóstwo maleńkich książek , a każdy element precyzyjnie wykonany. Widać gołym okiem, że pani Magda kocha książki, w różnych jej wymiarach.

 "Książki z czterech stron ŚWIATA"  to tytuł wystawy zaprezentowanej w bibliotece w Czeszowie, jak sama nazwa wskazuje, wyeksponowana została literatura światowa z całego świata (dostępna w bibliotece). Książki można było nie tylko oglądać, ale także wypożyczyć.

 To, że "Książki zmieniają ŚWIAT" wiemy wszyscy, z tą myślą przygotowaliśmy kiermasz książek  wychodząc z nimi poza mury biblioteki i oferując mieszkańcom zakup książek za symboliczną złotówkę.

Tradycyjnie w Tygodniu Bibliotek byliśmy bardzo wyrozumiali dla wszystkich zapominalskich zachęcając ich do skorzystania  ze "ŚWIATłej amnestii"!

I mamy nadzieję, że ten świat pokazałyśmy w bibliotece.

Wszystkim dziękujemy za wspólne świętowanie, zachęcamy do częstego  odwiedzania bibliotek, bo tu jest „świat w jednym miejscu”.

Tydzień Bibliotek 2022 w Gminie Zawonia

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 27-05-2022 11:39
Icons from IcoFont