Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

Spotkanie z Pierwszoklasistami

Na spotkaniu pt. "Co wiem o książce i bibliotece?" gościliśmy szkolną grupę pionierską - uczniów z klasy Ia pod opieką Pani Karoliny Walaszczyk-Knefel, Edyty Farganus i Marceli Szymańskiej. 

Napiszę tak: I cóż to było za spotkanie! Emanowało mnóstwem niespożytej energii, wytrwałości i prawdziwie dziecięcej radości :)
Na początek Pierwszoklasiści zaznajomieni zostali ze zbiorami bibliotecznymi, układem rozmieszczenia księgozbioru bibliotecznego, regulaminem korzystania z biblioteki publicznej oraz zasadami wypożyczenia książek i audiobooków. Nie zabrakło również lekcji nt. prawidłowego postępowania z książkami, a wszystko to w lekkiej i zabawnej formie przekazu.
W dalszej części spotkania, w celu oswojenia się z przestrzenią oraz nomenklaturą biblioteczną dzieci losowały około książkowe zagadki lub zadania do wykonania. Zadania nie były proste i oczywiste, ale tak zdolna, energiczna i pomysłowa grupa bezbłędnie sobie poradziła z każdym z nich.
Po zabawach wprowadzających i integracyjnych przystąpiliśmy do właściwego clue spotkania - zabawy detektywistycznej. Podczas gry dzieci rozwiązywały różnego typu biblioteczne zagadki, zadania i rebusy, za co nagrodą były literki. Z nich ułożyły hasło, które było rozwiązaniem zabawy. Dodam tylko, że hasło było bardzo długie, składało się z 32 liter... Czy ktoś z Was odgadnie, o jakie hasło chodzi? :)
Na koniec Pierwszoklasiści wzięli udział w zabawie ruchowo-artystycznej, podczas której powstał przepiękny (i o niebo lepszy od oryginału!) portret Pani Bibliotekarki Magdy. Dzieci udowodniły, że potrafią grać i bawić się zespołowo, a powstałe dzieło jest tego najlepszym przykładem :)
Przyjemne spotkanie zakończone zostało uhonorowaniem naszych Małych Czytelników Dyplomem i Medalem Małego Czytelnika oraz słodkim poczęstunkiem. Dzieci nie omieszkały również zjechać windą, która robi za nie lada atrakcję każdego bibliotecznego spotkania z Najmłodszymi :)

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 19-05-2022 13:00
Icons from IcoFont