23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

II edycja Dnia Ziemi w Gminie Zawonia „Zainwestuj w naszą planetę” - Podsumowanie

Drodzy Państwo 2 edycja Dnia Ziemi w Gminie Zawonia, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę” spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, sołectw oraz placówek oświatowych. Należy nadmienić, że w tym roku do akcji sprzątania zgłosiły się prawie wszystkie sołectwa gminy Zawonia, Szkoła Podstawowa w Czeszowie oraz liczni mieszkańcy Gminy Zawonia.

Zaangażowanie mieszkańców było ogromne, nawet opady deszczu nie popsuły zaplanowanej akcji. Najmłodsi uczestnicy do Akcji Sprzątania Świata przygotowali się na 6 + dumnie maszerowali, aby posprzątać okoliczne lasy i tereny. Podobnie jak w ubiegłym roku, koordynatorem akcji był Gminny Ośrodek Kultury w Zawoni wraz z Gmina Zawonia, partnerami akcji była Alba Trzebnica oraz Nadleśnictwo Oleśnica Śląska dziękujemy za worki, rękawice, odbiór i wywóz oznaczonych worków oraz zielona drzewka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w tegorocznej akcji Sprzątania Świata i wspólnie porządkowali wybrane tereny.

Tym symbolicznym gestem w dniu, w którym oczy nas wszystkich zwrócone są w stronę Matki Ziemi, wysyłamy w świat nasz manifest nieśmiecenia. Nie bójmy się mówić głośno o tym, że "wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.”

Niestety statystyki pokazują, że śmieci w naturze jest coraz więcej. Tegoroczna akcja jest dowodem na to i pokazuje, że bezrefleksyjnie i bez troski o naszą wspólną Ziemię porzucamy śmieci po prostu wszędzie. Przecież możemy się postarać i zrobić wszystko, aby zmieniać codzienne nawyki na te dobre dla naszej Planety. W podziękowaniu za udział w akcji od Nadleśnictwo Oleśnica Śląska otrzymaliśmy zielone drzewka, wszystkich, którzy jeszcze ich nie odebrali zapraszamy po odbiór do Gminnego Ośrodka Kultury w godz. od 8:00 do 16:00.

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 10-05-2022 12:20
Icons from IcoFont