23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Tydzień Bibliotek 2022

W tym roku świętujemy Tydzień Bibliotek pod hasłem "Świat w jednym miejscu". Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji.

Pierwszą z nich jest zabawa literacka pt. "Jaka Cię czeka podróż do wyobrażonego ŚWIATA?" 
Zmyślony wszechświat jest zdumiewająco bogaty i urozmaicony, bo przecież takich miejsc jest tysiące; miasta, grody, zamki, rezydencje, teatry, krainy, wyspy, królestwa, a nawet miejsca, gdzie można dobrze zjeść. Od rozległego afrykańskiego imperium po lilipucie królestwo. Łatwo się w tym wszystkim zatracić.
Które z takich miejsc istniejących tylko w literaturze powinnaś odwiedzić? Dowiesz się biorąc udział w naszej zabawie na miejscu, odwiedzając biblioteki :) 

Na miejscu, w bibliotekach zobaczycie także tegoroczne wystawy: "Biblioteczny ŚWIAT w miniaturze" - wystawa dioram Magdaleny Musiał (GBP w Zawoni) oraz "Książki z czterech stron ŚWIATA" (Filia Czeszów)

Odwiedzając bibliotekę główną natraficie również na zakątek pisarski w bibliotece pt. "ŚWIAT literatury"
Można tutaj zobaczyć różne sprzęty z minionego wieku, które młodsze pokolenia nie znają, a starsze wspominają z nostalgią :) Będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz złożyć swój podpis w Księdze Gości podczas trwania Tygodnia Bibliotek 2022.

W środę w godzinach 11:00-14:00 przygotowaliśmy dla Was kiermasz "Książki zmieniają ŚWIAT". Jeśli pogoda dopisze, kiermasz przewidujemy "pod chmurką" :) W przeciwnym wypadku - zapraszamy wszystkich Bibliofilów do siedziby biblioteki głównej.

Tydzień Bibliotek to także czas, kiedy wszyscy zapominalscy, którzy nie oddali książek w terminie, mogą je przynieść teraz, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji. Skorzystajcie ze "ŚWIATłej amnestii"!

A teraz spróbuj swoich sił w quizie pt. "Gdzie jest ten ŚWIAT?" Gwarantujemy świetną zabawę! Kliknij tutaj

Zapraszamy Was do bibliotek w Zawoni i Czeszowie. Świętujcie z nami Tydzień Bibliotek 2022! :)

Plakat_TB_2022 ig.jpeg

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 09-05-2022 09:14
Icons from IcoFont