Z okazji Dnia Babci i Dziadka serdecznie zapraszamy dzieci, wnuki, babcie i dziadków na wyjątkowe warsztaty kreatywne!
Czy w dzisiejszym rozpędzonym świecie, można jeszcze znaleźć chwilę na zatrzymanie się i zadumę?
Czy ktokolwiek jeszcze szuka czasu na muzykę i piosenki, przy których trzeba pomyśleć nad ich sensem i treścią przekazu?
Na te pytania odpowiedzą sobie państwo sami podczas spotkania muzycznego, a mianowicie występu Stanisławy Celińskiej, która zabierze nas w cudowny świat piosenki autorskiej.
Piękny głos Stanisławy Celińskiej i świetne brzmienie instrumentów przeniesie nas jakby w inny wymiar, gdzie zapomina się o: smutku, troskach, krzywdach, a jednocześnie każe nam zastanowić się nad naszym życiem, by przeżyć je jeszcze wspanialej i piękniej.
Zapraszamy serdecznie mieszkańców Gminy Zawonia na to niecodzienne spotkanie muzyczne z przesłaniem, spotkanie niebanalne, bo z samą Stanisławą Celińską i cudowną muzyką...
Darmowe wejściówki do odbioru w GOKu i GOPS
Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach Gminnego Programu Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Uzależnień dla Gminy Zawonia na rok 2022.
Stanisława Celińska – znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym.
W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). W latach 70-tych była jedną z największych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Grała w filmach m.in. Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Jest aktorką wielokrotnie docenianą i nagradzaną. Słynie również ze znakomitych ról teatralnych ( wybitne kreacje m.in. w spektaklach Erwina Axera, Krzysztofa Warlikowskiego i Bohdana Cybulskiego).
Artystka z powodzeniem radzi sobie także na scenie muzycznej. Na swoim koncie ma doskonale przyjęte albumy jak: „Atramentowa” (2015, podwójna platyna), „Atramentowa… Suplement” (2015, platynowa płyta) czy „Świątecznie” (2016, złota płyta).
Podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku Stanisława Celińska otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem.
Składająca się w większości z autorskich tekstów S. Celińskiej płyta „Malinowa” (2018) została nagrodzona Fryderykiem w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka i zdobyła status platynowej płyty.
W maju 2020 odbyła się premiera piątej płyty Stanisławy Celińskiej pt. „Jesienna”, do której artystka napisała wszystkie teksty, a muzykę w całości skomponował Maciej Muraszko, twórca od lat współpracujący z aktorką (od płyty „Atramentowa”).