Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

Jarmark Wielkanocny 2022

W sobotę 9 kwietnia odbył się Jarmark Wielkanocny w Gminie Zawonia, w tym roku ze względu na niesprzyjającą pogodę został przeniesiony do wnętrza Gminnego Ośrodka Kultury. Na naszej scenie wystąpiły zespoły ludowe AleBabki z Czeszowa, Sąsiadeczki z Dobrzania gmina Długołęka oraz Karolinka Sokołowska, która wykonała utwory solowe w tym 2 napisane specjalnie dla niej. Na wszystkich odwiedzających czekały lokalne stoiska, a na nich swojskie wyroby takie jak : aromatyczne wędliny, ekologiczne przetwory, a także rozmaite słodkości. Nie zabrakło kiermaszu książek z zagadkami dla najmłodszych, a fani rękodzieła mogli zaopatrzyć się w wielkanocne, własnoręcznie wykonane ozdoby. Odbyło się również wspólne zdobienie ogromnej pisanki, w której ukryty został symbol kojarzący się ze Świętami Wielkanocnymi, uczestnicy jarmarku musieli zgadnąć, co zostało ukryte w środku. Okazało się, że zagadka nie jest taka prosta i z małymi podpowiedziami padła w końcu poprawna odpowiedź. W pisance został ukryty owies, który symbolizuje życie, odrodzenie i zmartwychwstanie, zgodnie z tradycją powinien znaleźć się na świątecznym stole. Owies symbolizuje także zieloną łąkę, dlatego powinno się na nim ustawić figurę baranka.

Podczas Jarmarku, rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, jury oceniało w kategoriach: sołectwa, dzieci szkolne oraz dorośli indywidualnie.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie.

Na zakończenie Świąteczny Zając, czyli Pani Kasia przeprowadziła gry i zabawy dla najmłodszych. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 12-04-2022 13:04
Icons from IcoFont