Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV edycji Babskiego  Rajdu Rowerowego w Gminie Zawonia 9.10.2022 godz. 11:00 Zapraszamy.

Logo GOK

Wiosenna Biblioteczna Poczytajka

Za nami kolejna wspaniała przygoda podczas Wiosennej Bibliotecznej Poczytajki. Dzielną grupą, która - pomimo niezachęcającej pogody - przybyła z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni pod opieką Pani Katarzyny Pawelec i Wioletty Hołówki do Biblioteki, była grupa "Biedronek", 3-letnich przedszkolaków.

Podczas naszego spotkania dzieci dowiedziały się m.in. co to jest i w jaki sposób służy ludziom biblioteka, jakie są korzyści płynące z zapisania się do niej.

Po części zapoznawczej przystąpiliśmy do właściwego clue spotkania. Tematem przewodnim marcowo-kwietniowej Poczytajki była "Wiosna", a Małym Uczestnikom odczytane zostały zagadki nawiązujące do Wiosny i jej pierwszych oznak. Dzieci wywiązały się z tego zadania znakomicie.

Jako, że marzec jest miesiącem dedykowanym teatrowi, dzieciom w dalszej kolejności przedstawione zostało opowiadanie „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena w postaci Teatrzyku Kamishibai - wywodzącej się z Japonii techniki czytania i prezentacji książki obrazkowej, inaczej teatru obrazkowego lub teatru ilustracji. Przygód małego Brzydkiego Kaczątka dzieci słuchały z zaciekawieniem, a po przedstawionym teatrze zilustrowały na specjalnie przygotowanych stronicach książki Brzydkie Kaczątko, Panią Wiosnę oraz przyrodę budzącą się do życia. Jak się okazało, zawońskie 3-latki to mali-wielcy artyści, z wielkim zapałem i entuzjazmem rysowały przepiękne scenki oraz chętnie opowiadały, co stworzyły, jednocześnie udowadniając, że słuchały bardzo uważnie przeczytanej historii.

Po słuchaniu i rysowaniu nadszedł czas na ćwiczenie spostrzegawczości i umiejętności kojarzenia. Posłużyła nam do tego plansza pt. „Co nie pasuje do wiosny?” Mali Uczestnicy przyporządkowali zadziwiająco sprawnie i szybko wszystkie obrazki kojarzące się z zieloną porą roku oraz wypadającymi wówczas Świętami Wielkanocnymi.

Ostatnim etapem spotkania była zabawa ruchowa, podczas której dzieci zbierały biedronki nieoczekiwanie rozgoszczone i przycupnięte na całej przestrzeni biblioteki. Zbieranie tych uroczych owadów przyniosło dzieciom wiele śmiechu i zabawy, a jednocześnie oswoiło je z przestrzenią biblioteczną.

Przyjemne spotkanie z Najmłodszymi zakończyło się uhonorowaniem Małych Czytelników Dyplomem Dzielnego Uczestnika Bibliotecznej Wiosennej Poczytajki oraz czekoladowym zającem wielkanocnym.

 

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 08-04-2022 09:28
Icons from IcoFont