23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Rodzinne Warsztaty z Jajem

Drodzy Państwo zapraszamy serdecznie na przedświąteczne "Rodzinne Warsztaty z Jajem"

Warsztaty będą się odbywały w świetlicach, a poprowadzi je Pani Sylwia Piech.

Dlaczego Rodzinne? Badania pokazują, że dzieci spędzają średnio siedem godzin dziennie przyklejone do ekranów komputerowych lub telewizyjnych, tabletów lub smartfonów. Siedem godzin! Śmiało można powiedzieć , że to prawie cały czas jaki mają – oprócz snu i posiłków.

Nie warto już pytać czy tak długi czas przed ekranem źle wpływa na dzieci, bo oczywistym jest że tak. Wszyscy wiemy, że długi czas przed ekranem jest związany z długotrwałym pogorszeniem koncentracji, problemami ze snem, gorszą komunikacją społeczną, utratą innych zainteresowań czy brakiem ruchu.

Nieodpowiednie treści oglądane przez dzieci prowadzą do gorszego zachowania w szkole i w domu, brutalne gry bywają często odpowiedzialne za reakcję na przemoc, co rzutuje na późniejszy brak empatii dziecka.

To do nas należy decyzja, co i w jakim stopniu zajmie miejsce w życiu naszym i naszych dzieci Tylko od nas zależy na ile pozwolimy dzieciom na spędzanie czasu ekranowego i co da im szansę na lepsze, pełniejsze życie: lepsze wyniki w nauce, relacje z ludźmi, lepsze przeżywanie życia .

Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnych Warsztatach, zrobimy piękne świąteczne ozdoby.

Więcej Informacji na plakacie.

Zadanie finansowane ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022

RODZINNE WARSZTATY Z JAJEM (2).jpeg

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 25-03-2022 14:53
Icons from IcoFont