23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Spotkanie z Michałem „Miśkiem” Koterskim

18 marca Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców Gminy Zawonia na niecodzienne i wyjątkowe spotkanie z Michałem „Miśkiem” Koterskim, aktorem filmowym, serialowym oraz teatralnym. Michał Koterski Pracuje również jako prezenter telewizyjny i showman, udziela głosu w polskich przekładach filmów i bajek. Jest synem reżysera Marka Koterskiego.

Artysta po wielu zakrętach i życiowych perturbacjach przeszedł głęboką przemianę i o tej przemianie oraz wielu innych ważnych sprawach opowiadał podczas spotkania. Aktor debiutował w filmach swojego ojca – wybitnego reżysera Marka Koterskiego – jako jedna z postaci kultowej serii filmów o Adasiu Miauczyńskim. Zdobył ogromną popularność i sympatię widzów, często gości w obsadach ulubionych polskich seriali. Chyba każdy z łatwością przyzna, że Michał Koterski to niebanalna postać medialna. Aktora Ostatnio mieliśmy okazję oglądać w filmie pt. "Gierek", w którym gra główną rolę.

Przed spotkaniem z naszym gościem został wyświetlony film z jego udziałem pt. 7 Uczuć w reżyserii Marka Koterskiego z 2018 r. Po emisji filmu nasz gość opowiadał o tym jak boksuje się z życiem, boks to oczywiście metafora celowo użyta przez Michała, przecież przez całe życie musiał się boksować z różnymi rzeczami, przyznał, że kiedy przyszedł taki czas, że zapragnął był aktorem, musiał się zmierzyć z łatką, na jaką sam sobie zapracował, odbierano go jako osobę mało poważną, która nie radzi sobie emocjami, z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Uzależnienie bowiem wciągnęło go na 20 lat, pomimo, że wielokrotnie szukał pomocy. Uczęszczał na wiele terapii uzależnień, a także bywał w wielu ośrodkach. Jak przyznał narkotyki były jego sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością.

Najważniejszym jednak aspektem spotkania była historia jego przemiany jako człowieka i nie ukrywa, że to wiara w Boga pozwoliła mu na zmianę i bycie silniejszym. Aktor zawziął się i zerwał ostatecznie z nałogiem. I Choć zdarzają się pokusy - on się nie poddaje.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Otwórz się Na Kulturę"

Zadanie finansowane ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 23-03-2022 14:37
Icons from IcoFont