23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca wiosna zawitała w nasze progi więc zaprosiliśmy ją do Gminy Zawonia :)

Gminny Ośrodek Kultury w Zawoni zorganizował happening z okazji Pierwszego Dnia Wiosny i razem z najmłodszą społecznością szkolną z Zawoni i Czeszowa pożegnaliśmy zimę, tym samym witając wiosnę.

Podczas wiosennego przemarszu towarzyszyli nam zaproszeni przez Ośrodek Kultury artyści z Teatru Kultureska z Krakowa. Nasz korowód poprowadziła najbardziej kolorowa ekokapela czyli światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband - Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka). I tak z muzyką i śpiewem na ustach wiosenny przemarsz wiódł przez ulicę Szkolną w Zawoni, a dokładnie spod szkoły w Zawoni aż do Gminnego Ośrodka Kultury.

Kolorowe stroje, kwiaty z bibuły no i oczywiście piękne Marzanny to był nieodzowny znak rozpoznawczy ,że wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Finał przemarszu odbył się w samym Ośrodku Kultury, do którego dzieci zostały zaproszone na przedstawienie teatralne "Bajeczna Fiesta" w wykonaniu aktorów z Teatru Kultureska. Przedstawienie, które oglądały dzieci to interaktywny spektakl przede wszystkim o tematyce ekologicznej, pełnej muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych, to wspaniały czas spędzony na szaleństwie i zabawie. Dzieci razem z bohaterami przedstawienia śpiewały, tańczyły, pląsały i skakały, ale obok dobrego humoru nie zabrakło także treści edukacyjnych, o tym jak dbać i szanować przyrodę i co najważniejsze, że zawsze warto wierzyć w siebie i swoje możliwości.

Tego dnia z twarzy dzieci nie znikał uśmiech i radość, a na koniec naszej wspólnej wiosennej przygody każda z klas na ręce opiekunów otrzymała słodkie paczuszki.

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 22-03-2022 15:07
Icons from IcoFont