Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

Międzynarodowego Dnia Teatru - relacja

20 marca w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru zaprosiliśmy wszystkie dzieci z Gminy Zawonia na przedstawienie teatralne "Bukiet Talentów" w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa.

Dzieci uczestniczyły w pogadance oraz rozśpiewanym interaktywnym spektaklu, pełnym pięknej muzyki, ruchu i animacji. To było 60 minut fantastycznej zabawy z bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. W spektaklu zostały poruszone ważne ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne.

Przedstawienie miało charakter interaktywny, dzieci zachęcane przez bohaterów spektaklu aktywnie uczestniczyły w zabawie, włączając się w jego akcję oraz wspólnie śpiewając. W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska. Bohaterowie spektaklu mają ważną misję do spełnienia, pragną uratować przyrodę przed bałaganiarskimi ludźmi! Który z kwiatów zasłużył najbardziej na tytuł ekologicznego bohatera? Odpowiedź na to pytanie znają dzieci, które uczestniczyły w przedstawieniu :)

Powyższe wydarzenie miało na celu działanie profilaktyczne i edukacyjne z możliwością atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu przez dzieci, rozwijanie ich zainteresowań w zakresie postaw proekologicznym.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Otwórz się na Kulturę " oraz Finansowane ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 21-03-2022 13:51
Icons from IcoFont