23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Zimowa Biblioteczna Poczytajka

Pierwszą w tym roku Biblioteczną Poczytajkę zadedykowaliśmy jednej z pór roku - zimie. Na spotkanie w lutym zaprosiliśmy grupę Żuczków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni pod opieką Pani Joanny Przeszłowskiej.

Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem, czym jest biblioteka, kto to jest bibliotekarz  i na czym polega praca w bibliotece. Opowiedzieliśmy także o ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka - Wielki człowiek”. Rodzicom przekazaliśmy krótkie ulotki zachęcające do przyłączenia się do tej akcji.

Po krótkim oswojeniu dzieci z przestrzenią biblioteczną przyszedł czas na odpowiednie nastrojenie ich do wspólnej zabawy. Do tego celu posłużyła garść zimowych zagadek, dzięki którym dzieci z łatwością odgadły temat naszego spotkania.

W kolejnym etapie dzieciom została przeczytana bajka „Co to jest ten śnieg?” Yuvala Zommera, podczas której słuchały uważnie i zapamiętywały perypetie dwójki przyjaciół – lisa i zająca. Posłużyło im to do wykonania przepięknych ilustracji do książki.

Dużym wyzwaniem, ale i radością okazało się wykonanie śniegowych kul. Każde z dzieci ulepiło niesamowite figurki z plasteliny, które zostały umieszczone w słoiku wraz z wolno opadającymi mieniącymi się brokatowymi drobinkami.

W przedostatnim etapie naszego spotkania dzieci wzięły udział w prawdziwie zimowej bitwie na śnieżki. Podzielone na dwie drużyny przerzucały kule na pola przeciwnej grupy, a po zakończeniu zabawy liczyły kule. Ilość kul była na tyle wyrównana, że ogłosiliśmy remis.

Całe spotkanie zakończyliśmy uhonorowaniem Małych Uczestników imiennymi dyplomami oraz przepysznymi ciepłymi lodami.

Za udział i ogromne zaangażowanie w poczytajkowe poczynania dzieciom serdecznie dziękujemy. To był niezmiernie udany czas spędzony wspólnie na rozmowach, czytaniu, śmiechu i prawdziwie artystycznej pracy!

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 26-02-2022 11:00
Icons from IcoFont