Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

ANDRZEJKOWY WIECZÓR WRÓŻB I MAGII

W kameralnym gronie odbył się „Andrzejkowy Wieczór Wróżb i Magii”, na którym uczestniczące wróżki i czarodziejki miały okazję dowiedzieć się, skąd wywodzi się tradycja wróżb andrzejkowych i katarzynkowych oraz jak z czasem zabawy takie ewoluowały.

Na spotkaniu adeptki sztuki wróżenia miały okazję spróbować swoich sił w tasseomancji czyli sztuki wróżenia z fusów herbacianych oraz skosztowały prawdziwych chińskich ciasteczek z wróżbą.

Poznały także swój żywioł natury oraz różne horoskopy np. horoskop celtycki, kamieni szlachetnych, numerologiczny.

Spotkanie andrzejkowe oczywiście nie mogło się odbyć bez wyścigów butów oraz przepowiadania przyszłości z rzucanych cieni na ścianę.

Uczestniczki przy pomocy różnych typów kart, owoców, kubeczków z niespodziankami, kolorowych ukrytych piórek, rozsypywanych zapałek czy przy pomocy zsumowanych dat urodzin wywróżyły sobie swoją przyszłą profesję i małżonka, poznały swoją niedaleką przyszłość, ustaliły swoje cechy charakteru oraz osobowość. Prowadząca wywróżyła z kart uczestniczkom odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Zabawy zakończyliśmy wylosowaniem książek, które w przyszłym roku dziewczyny zobowiązane są przeczytać, a na koniec spotkania andrzejkowego otrzymały wróżbę do wykonania samodzielnie już w domu.

Spotkanie nasze przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, a Adeptki sztuki wróżenia wzbogaciły swoje wiadomości na temat tradycyjnych wróżb i zabaw andrzejkowych, wspaniale współdziałały w grupie i integrowały się ze sobą. Narzuciłyśmy sobie ambitne postanowienie – za rok widzimy się o tej samej porze i sprawdzamy czy nasze wróżby się spełniły.

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 03-12-2021 10:17
Icons from IcoFont