Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Zwykli-Niezwykli

W ciepłej i miłej bibliotecznej atmosferze rozpoczęliśmy nowy cykl comiesięcznych spotkań pod wspólną nazwą "Zwykli-Niezwykli". Celem wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom tych osób-osobowości spośród nas, które posiadają pasje, hobby, pewne talenty oraz ciekawe zajęcia zawodowe i chcą się nimi podzielić oraz dzięki temu spopularyzować Zawonię w różnych aspektach historii, kultury czy sztuki.

Pierwszym gościem była Pani Małgorzata Łakomska, mieszkanka Niedar, która tworzy niezwykle spektakularne dzieła na szkle, głównie użytkowym. Na spotkaniu była możliwość zobaczenia różnego rodzaju szklanych prac Pani Małgorzaty, a podczas dyskusji dowiedzieliśmy się niezwykle ciekawych informacji z życia twórczego Artystki oraz jak się zaczęła przygoda z malowaniem na szkle. Poznaliśmy większość tajników malowania na szkle, jego wypiekania i obróbki, dowiedzieliśmy się, jakich technik używa Artystka, usłyszeliśmy także o różnych dziedzinach sztuki, w jakich Pani Małgorzata miała w życiu okazję tworzyć.
Czas spędzony z Artystką, wciągająca rozmowa, a przede wszystkim kontakt z Jej twórczością, zaliczyć można do tych doświadczeń, które na długo zapadają w pamięć. W plątaninie kresek i wzorów można było dostrzec bogactwo treści, przemyśleń i niepowtarzalne podejście Artystki do sztuki. Wobec dzieł Pani Małgorzaty nie można przejść obojętnym, na pewno nie da się na nie tylko rzucić okiem. Należy je kontemplować i podziwiać. Podobnie jak do dobrej książki, można do nich wracać i cieszyć się ich niepowtarzalnością i pięknem.
Na koniec Uczestnicy spotkania mieli możliwość spróbowania swoich sił w samodzielnym malowaniu na szkle. Jak się okazało, jest to praca żmudna, wymagająca skupienia i cierpliwości, ale przynosząca wiele osobistej satysfakcji. Powstały nietuzinkowe szklane dzieła!

 
 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 22-10-2021 13:55
Icons from IcoFont