SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

Noc Bibliotek 2021

Tegoroczna "Noc Bibliotek" odbyła się pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Czytanie może wzmacniać na wiele sposobów, bowiem:

„Książka wzmacnia więzi” W pierwszej kolejności wzmacnialiśmy dopiero co tworzące się więzi przyjaźni. Z tej okazji przygotowaliśmy zabawę integracyjną "Zgadnij, jaką postacią z bajki jestem". Zabawa integrowała grupę, przyniosła wiele śmiechu i cudownej wzmacniającej zabawy!

Poza tym wzmacnialiśmy współpracę i dążenie do wspólnego celu. Potrzeba było 14 par rąk i niezłej koordynacji zespołowej, ażeby butelka zawieszona na wstążkach trafiała do coraz mniejszych miseczek.

„Książka wzmacnia … myślenie” Formą rozrywki intelektualnej dla Uczestników był Escape room - prawdziwa bomba zagadek i łamigłówek. Nie było czasu na nudę, nie było czasu na marudzenie, liczyła się każda sekunda, bowiem Bibliotekarce Pani Eli złośliwy chochlik schował okulary :) Naszym zadaniem było je odnaleźć. Przy okazji poszukiwań poznaliśmy tajniki klucza w ułożeniu księgozbioru w Bibliotece, różnorodne klucze i szyfry, tytuły książek i pisarzy godnych zapamiętania . Misja zakończyła się sukcesem. Pani Ela odzyskała okulary, a Łamacze szyfrów po wysiłku umysłowym uraczyli się wzmacniającą pizzą.

„Książka wzmacnia… wyobraźnię” Wzmacnialiśmy naszą kondycję psychiczną i siłę wewnętrzną poprzez opowiadanie strasznych historii. Było na prawdę upiornie, ale z wyobraźnią.

„Książka wzmacnia… ciało” Poza pogłębianiem wzajemnych relacji, intensyfikowaniem umysłów i pokrzepieniem naszych żołądków wzmacnialiśmy także nasze ciała - a jakże! Ćwiczyliśmy mięśnie, koordynację i równowagę przy pomocy ciekawych, a przede wszystkim grubych książek.

„Książka wzmacnia… pozytywne emocje” Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć książkę, na której okładce była czyjaś twarz, aby móc później zapozować do zdjęć autorstwa Pani Eli Michty "Z książką mi do twarzy". Efekty naszej pomysłowości znajdziecie poniżej na załączonych zdjęciach.

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 18-10-2021 10:00
Icons from IcoFont