Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Warsztaty logopedyczne z Anastazją Drath

„[…] aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa.” (Juliusz Słowacki)

Takie motto przyświecało piątkowym Warsztatom Logopedycznym dla dzieci i dorosłych.

Warsztaty prowadziła mgr Anastazja Drath, znana i ceniona logopedka i wykładowca.

Do południa spotkała się z dziećmi ze szkół z Zawoni i Czeszowa, gdzie w formie zabaw dzieci pod opieką szkolnych logopedów uczestniczyły w zajęciach logopedycznych:

- poprawiających sprawność swojego języka i warg,

- doskonalących sposób oddychania i mówienia,

- rozwijających prawidłową artykulację głosek charakterystycznych dla danego okresu rozwojowego.

W ten sposób wzbogaciły swój słownik i umiejętności opisywania świata przy użyciu słów, co ułatwi im pracę z tekstem, wypowiadanie się i pomoże w nauce czytania i pisania.

Natomiast po południu z Panią Anastazją spotkali się rodzice oraz zainteresowani mieszkańcy, aby poznać rozwój mowy dziecka od okresu prenatalnego oraz nauczyć się podstawowych ćwiczeń poprawiających giętkość i sprawność aparatu mowy. Mówiła o tym, jak ważna jest sprawność artykulatorów w mowie dziecka. Przedstawiła rozwój mowy – po to, aby rodzice wiedzieli, kiedy jakie głoski dziecko powinno wymawiać. Po części teoretycznej uczestnicy razem z Prowadzącą wykonywali ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia języka i warg. Pani Anastazja podpowiedziała, jak należy zachęcić dziecko do wykonywania tych ćwiczeń – tak, aby nie była to nudna praca. Na koniec rodzice uczestniczący w warsztatach mieli możliwość indywidualnych konsultacji z Prowadzącą zajęcia.

Poranne i popołudniowe spotkania odbyły się w przyjaznej i miłej atmosferze. Uczestnicy deklarowali chęć udziału w tego typu zajęciach. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczy w Warsztatach zachęcamy się do zapoznania się z materiałami użyczonymi przez Panią Anastazję.

Warsztaty Logopedyczne to było drugie z kolei działanie w ramach projektu „Bo język ma znaczenie!” współfinansowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

PDFMateriały do pobrania (15,04MB)

 

 

Opublikował: Magdalena Musiał
Data publikacji: 21-09-2021 12:02
Icons from IcoFont