Z okazji Dnia Babci i Dziadka serdecznie zapraszamy dzieci, wnuki, babcie i dziadków na wyjątkowe warsztaty kreatywne!
„[…] aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa.” (Juliusz Słowacki)
Takie motto przyświecało piątkowym Warsztatom Logopedycznym dla dzieci i dorosłych.
Warsztaty prowadziła mgr Anastazja Drath, znana i ceniona logopedka i wykładowca.
Do południa spotkała się z dziećmi ze szkół z Zawoni i Czeszowa, gdzie w formie zabaw dzieci pod opieką szkolnych logopedów uczestniczyły w zajęciach logopedycznych:
- poprawiających sprawność swojego języka i warg,
- doskonalących sposób oddychania i mówienia,
- rozwijających prawidłową artykulację głosek charakterystycznych dla danego okresu rozwojowego.
W ten sposób wzbogaciły swój słownik i umiejętności opisywania świata przy użyciu słów, co ułatwi im pracę z tekstem, wypowiadanie się i pomoże w nauce czytania i pisania.
Natomiast po południu z Panią Anastazją spotkali się rodzice oraz zainteresowani mieszkańcy, aby poznać rozwój mowy dziecka od okresu prenatalnego oraz nauczyć się podstawowych ćwiczeń poprawiających giętkość i sprawność aparatu mowy. Mówiła o tym, jak ważna jest sprawność artykulatorów w mowie dziecka. Przedstawiła rozwój mowy – po to, aby rodzice wiedzieli, kiedy jakie głoski dziecko powinno wymawiać. Po części teoretycznej uczestnicy razem z Prowadzącą wykonywali ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia języka i warg. Pani Anastazja podpowiedziała, jak należy zachęcić dziecko do wykonywania tych ćwiczeń – tak, aby nie była to nudna praca. Na koniec rodzice uczestniczący w warsztatach mieli możliwość indywidualnych konsultacji z Prowadzącą zajęcia.
Poranne i popołudniowe spotkania odbyły się w przyjaznej i miłej atmosferze. Uczestnicy deklarowali chęć udziału w tego typu zajęciach. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczy w Warsztatach zachęcamy się do zapoznania się z materiałami użyczonymi przez Panią Anastazję.
Warsztaty Logopedyczne to było drugie z kolei działanie w ramach projektu „Bo język ma znaczenie!” współfinansowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.
Materiały do pobrania (15,04MB)