SPEKTAKL MUZYCZNO-TANECZNY "KTO MA KLUCZ" W GOK ZAWONIA! Zapraszamy!

Logo GOK

Spotkanie Autorskie z Joanną Opiat–Bojarską

W czwartek - 17 czerwica 2021 r. - otwarliśmy nowy rozdział w historii biblioteki. W godzinach południowych świętowaliśmy otwarcie biblioteki, natomiast popołudniu gościliśmy znaną i cenioną pisarkę powieści kryminalnych Panią Joannę Opiat-Bojarską. Moderatorem spotkania była Pani Magdalena Musiał (bibliotekarka).
Obok licznie zgromadzonych sympatyków jej powieści w spotkaniu uczestniczyli Pani Agnieszka Wersta Wójt Gminy Zawonia, Pani Agnieszka Buczak Dyrektor GOK-u oraz przedstawiciel Aglomeracji Wrocławskiej Pan Marcin Dymalski.
W dorobku goszczonej pisarski znajdują się: seria Biuro Spraw Wewnętrznych Policji - Kryształowi, seria policyjna Burzyński i Majewski, seria z psycholog Aleksandrą Wilk oraz seria z dziennikarką śledczą Anną Rogozińską. Ponadto Pani Joanna napisała kilka książek obyczajowych, w tym ważną pozycję "Kto wyłączy mój mózg", bo pisać zaczęła przez przypadek. Ta debiutancka powieść to groteskowy i autobiograficzny zapis jej zwycięskiej walki z paraliżem ciała i chorobą autoimmunologiczną.
Podczas półtoragodzinnej rozmowy z pisarką, moderatorka spotkania poruszyła szereg trudnych kwestii, jakie opisywane są z najdrobniejszymi szczegółami w książkach Pani Joanny, np. gwałty, narkomania, dopalacze, przemoc, pedofilia, handel organami. Pisarka jest mistrzynią rzetelnego i skrupulatnego researchu. To także prawdziwa specjalistka od brudnych i złych spraw, jakie się dzieją wokół nas. Podczas spotkania zdradziła nam, jak jej pisarstwo wygląda zza kulis, jak wygląda godzenie życia prywatnego z pisaniem, jak długo trwa sam proces twórczy.
Tradycyjnie podczas spotkania pisarka składała autografy na swoich najnowszych powieściach "Winny" oraz "Chodź za mną".
Pani Joanna zdradziła nam w sekrecie. Jej kolejna książka pojawi się niebawem, bo już jesienią tego roku oraz sprzedane zostały prawa do ekranizacji filmu na podstawie serii Biuro Spraw Wewnętrznych Policji - Kryształowi. Trzymamy kciuki za obie realizacje!
Całe spotkanie zostało zrelacjonowane przez Telewizję Wzgórz Trzebnickich.

 

Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 23-06-2021 10:11
Icons from IcoFont