Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

Piszemy Nowy Rozdział

„Piszemy Nowy Rozdział” pod takim hasłem 17 czerwca 2021 świętowaliśmy otwarcie biblioteki w Zawoni po gruntownym remoncie. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się przecięciem wstęgi przez panią Agnieszkę Werstę Wójt Gminy Zawonia oraz Agnieszkę Buczak Dyrektor GOK w Zawoni. Tuż po przekroczeniu progu biblioteki można było dostrzec widoczne zmiany we wcześniejszych pomieszczeniach, na pierwszy plan wybiła się jasna przestrzeń z wyrazistymi akcentami „firmowych” kolorów, przestronne pomieszczenia dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami, nowe regały, wydzielona część dla dzieci i młodzieży oraz winda. To tylko niektóre ze zmian jakie zostały wprowadzone. Należy podkreślić, iż gruntowna modernizacja obiektu nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, którego udzieliły władze samorządowe oraz szczególna przychylność Pani Wójt Gminy Zawonia.
Świadkami uroczystego otwarcia byli bibliotekarze oraz zaproszeni goście. Pani Wójt Agnieszka Wersta w krótkim przemówieniu odniosła się do roli książki i bibliotek w życiu człowieka, podkreśliła też, że takie przedsięwzięcia i wydarzenia to sukces wielu ludzi. Na zakończenie złożyła serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wnieśli znaczący wkład w realizację i pomyślność inwestycji przekazując na ich ręce pamiątkowe upominki. Serdeczne gratulacje na ręce Pani Dyrektor GOK złożył dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu Pan Andrzej Tyws. Gratulacje i okolicznościowe prezenty przekazali również obecni dyrektorzy ośrodków kultury, kierownicy jednostek samorządowych, oświatowych oraz pozostali zaproszeni goście. Po czym nastąpiła kolejna podniosła chwila, podczas której ks. proboszcz Czesław Przerada poświęcił nowe przestrzenie biblioteczne.
O historii biblioteki oraz ludziach, którzy ją tworzyli dowiedzieliśmy się z krótkiej prezentacji i zdjęć przygotowanych przez pracowników biblioteki, a dla osób szczególnie bliskich bibliotece, osób które wspierają i na które zawsze można liczyć bibliotekarki przygotowały czytelnicze poduchy z dedykowanymi książkowymi sentencjami. Nie zabrakło również muzycznego akcentu jakim był mini koncert w wykonaniu Pana Janka Samołyka, wrocławskiego muzyka, kompozytora, gitarzysty oraz autora tekstów. Panu Jankowi towarzyszyła Pani Katarzyna Dubaniowska, profesjonalna skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej. Koncert przeplatany był muzyczno- książkowymi zagadkami z nagrodami dla najlepszych. Po części oficjalnej nadszedł czas na część mniej oficjalną, artystyczną, słodką i piękną czyli tort przygotowany i zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez Pana Wiktora Dopierałę, stylistę polskich gwiazd, dla którego tworzenie tortów to ogromna pasja.
Wydarzenie zakończyło się wspólnymi rozmowami między regałami o bibliotece, książkach i czytelnikach, co jeszcze bardziej podkreśliło niezwykłą atmosferę tego dnia.
Wszystkich tych, którzy jeszcze biblioteki nie mieli okazji zobaczyć zapraszamy nie tylko do zwiedzania i wypożyczania książek, ale również do zapisywania się do naszej biblioteki oraz czynnego udziału w bibliotecznych wydarzeniach i akcjach.
Bibliotekę oficjalnie uznajemy za otwartą!
Foto. Katarzyna Kasprzak

 top

Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 22-06-2021 11:51
Icons from IcoFont