23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Podsumowanie akcji "" PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ"

Drodzy Mieszkańcy ,

zakończyliśmy akcję Sprzątanie Ziemi. Przedstawiamy krótkie podsumowanie i fotorelację.

Około 250 worków śmieci z okazji Dnia Ziemi zebrało blisko 150 mieszkańców gminy Zawonia ,którzy od 22 kwietnia postanowili zadbać o swoją okolicę, odpowiadając na apel gminy Zawonia oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Zawoni.

Z okazji tego dnia zaproponowaliśmy mieszkańcom włączenie się do wspólnego działania, polegającego na pozbieraniu śmieci z różnych miejsc w gminie Zawonia. Dzięki wsparciu Pani Wójt Agnieszki Wersty oraz Gminy Zawonia wszystkich chętnych wyposażyliśmy w niezbędne worki oraz rękawice.

W naszej gminie sprzątały przede wszystkim grupy mieszkańców, znajomych, całe rodziny i poszczególne sołectwa.

– Mamy nadzieję, że masowy udział mieszkańców w akcji sprzątania będzie mocnym sygnałem dla innych, że nie ma naszej zgody na zachowania niezgodne z dobre wspólnym, na pozostawanie śmieci w przydrożnych rowach, lasach, czy na ulicach i placach.

Gorące podziękowania składamy wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w akcję sprzątania Ziemi, jesteście niesamowici :)

Nasze podziękowania kierujemy również w stronę naszych partnerów

Nadleśnictwo Oleśnica Śląska

, które każdej osobie w zamian za włączenie się do akcji podarowali drzewko iglaste :). Pani Julia Salamon wsparła nas również zielonymi krzewami, za co serdecznie dziękujemy. Również dziękujemy firmie

WPO ALBA S.A.

za wsparcie.

Serdecznie zapraszamy po odbiór drzewek :)

Do zobaczenia za rok i mamy nadzieję, że spotkamy się w większym gronie :)

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 06-05-2021 16:11
Icons from IcoFont