23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Tradycja Tłustego Czwartku musi być!!!

Tradycja Tłustego Czwartku musi być!!!

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

Kochani już coroczną tradycją stało się, że jak Tłusty Czwartek to tylko z naszymi Paniami z Klubu Seniora, które wypiekały dla nas przepyszne, tradycyjne pączki, faworki i oponki, w tym roku ze względów oczywistych zmieniamy formułę i to My, ekipa Gminnego Ośrodka Kultury podejmujemy się tego trudnego zadania :) Dlatego też w podziękowaniu za ubiegłe lata zapraszamy Panie z Klubu Seniora po odbiór symbolicznego pączka do GOK (Szkolna 1) lub do Biblioteki w Zawoni (Trzebnicka 11). Pakujemy na wynos i życzymy naszym Paniom Smacznego :) Mamy nadzieję, że choć odrobinę dorównamy kulinarnym Mistrzyniom :) Będziemy się starali, bo czego nie robi się dla tradycji :).

Szczegóły na plakacie:)

TłustyCzwartek.jpeg

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 01-02-2021 16:37
Icons from IcoFont