Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Zawonia w wieku 7-13 lat do udziału w "Letniej Akademii Sportu i Kreatywności"!

Logo GOK

Warsztaty Teatralno-Cyrkowe

To były godziny intensywnej zabawy, wypełnione po brzegi kolorowymi rekwizytami, ciekawostkami dotyczącymi pracy prawdziwego cyrkowca, praktycznymi ćwiczeniami i zadaniami – kręcenie diabolo, żonglerka piłeczkami, zabawy zręcznościowe, kręcenie poi, chodzenie na szczudłach i po linie. Nie zabrakło animacji i ćwiczeń teatralno-pantomimicznych.

Dorośli i dzieci w popróbował swoich sił w trudnym fachu cyrkowca i aktora, pod okiem doświadczonego artysty Łukasza Jędrzejczaka, który od wielu lat zajmuje się teatrem. Związany jest z  Teatrem na Walizkach, którego inspiracją  są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima.

Warsztaty odbyły się w Centrum Inicjatyw Lokalnych w Czeszowie.Uczestnicy próbowali swych sił w chodzeniu na szczudełkach, żonglerce ekwilibrystyce talerzami i równoważni. Najmłodsi wraz z rodzicami mogli nie tylko spróbować trudnej sztuki cyrkowej, ale także świetnie się bawić. Działania teatralno- cyrkowe wywołały cudowne uśmiechy  i wniosły powiew świeżości, w tę nieciekawą pandemiczną rzeczywistość.

 

 

 

 

Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 09-11-2020 19:13
Icons from IcoFont