23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Zakończył się drugi tydzień Wakacyjnych Podróży Dookoła Świata z GOKiem :)

Zakończył się drugi tydzień Wakacyjnych Podróży Dookoła Świata z GOKiem :)

Podczas warsztatów "Podroży czas" młodsze dzieci dowiedziały się ile jest kontynentów, poznały ludzi zamieszkujących te kontynenty oraz ich kulturę i zwyczaje. Dowiedziały się również jak żyją ich rówieśnicy w odległych krajach, w jakich językach mówią, czym się zajmują oraz w co się bawią. Na warsztatach dzieci wykonały także tematyczne prace np. Parada Smoków w Chinach, origami, maski afrykańskie, bumerangi i jaszczurki wykonywane techniką kropkowania, indiańskie pióropusze i meksykańskie marakasym, a ponadto rozwiązywały wiele tematycznych łamigłówek. Nie zabrakło też muzyki i tańców.

Starsze dzieci miały okazję uczestniczyć w niezwykłej Podróży po Morzach Wyobraźni, czyli eksperymentalnych warsztatach malarskich. Codziennie uczestnicy przenosili się w inne miejsce na Ziemi, gdzie poznawali techniki malarskie nawiązujące do kultury, zwyczajów i wierzeń ludności zamieszkującej dany kontynent. Mieli okazję spróbować swoich sił w technice kropkowej rdzennych mieszkańców Australii, stworzyć azjatyckiego smoka z roztapianych kredek świecowych, wykonać holenderskie kafelki, stworzyć afrykańskie zwierzęta rozdmuchując farbę oraz puścić wodze fantazji przy tworzeniu indiańskich totemów. Zajęcia zakończyły się wystawą, na której dzieci wraz z rodzinami mogły podziwiać swoje niesamowite prace.

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 20-07-2020 11:11
Icons from IcoFont