23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Wakacyjne podróże dookoła świata z GOK Zawonia

Kochani już niedługo wyczekiwany czas wakacji i letniego wypoczynku, dlatego zapraszamy Was w szaloną Podróż Dookoła Świata z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

6-10.07

W pierwszym tygodniu naszej podróży udamy się Z Kulturą w Świat (dla dzieci 8-12 lat). Odbędziemy wędrówkę pełną zabawy i mnóstwem przygód. Poznamy smaki, dźwięki i rekwizyty , stroje , zwyczaje i obrzędy charakterystyczne dla niezwykłych miejsc na naszej planecie. Warsztaty poprowadzi Kamila Kruszona a wspomagać ją będzie, znana nam wszystkim, rodzinka Ociepków z Zawoni, która zwiedziła i poznała prawie cały świat a teraz swoimi wrażeniami podzielą się z nami.

 

Wszystkim, którzy lubią ruch, polecamy Podróż Taneczną (dla dzieci 5-10 lat) Warsztaty poprowadzi instruktor tańca Patrycja Walczak, na których dzieci będą poznawać i bawić się przy różnych rytmach z krańców świata.

13-17.07

W drugim tygodniu wakacji udamy się w podróż Po Morzach Wyobraźni. Niecodzienne warsztaty malarskie (dla dzieci 8-12 lat) przeniosą nas każdego dnia na inny kontynent i pozwolą poznać nowe techniki przenoszenia naszej wyobraźni na płótno. Poznamy tradycje i techniki malarskie etnicznych plemion Australii, sprawdzimy swoich sił w holenderskich kaflach, oswoimy azjatyckiego Smoka, zapolujemy pędzlem na afrykańskim safari oraz zaczerpniemy inspiracji z kultury Indian, by stworzyć swój własny totem. Będzie głośno, inspirująco i kolorowo. Warsztaty prowadzić będzie Danuta Krasucka.

 

„Ameryka już odkryta? A Afryka dzika? Co kryje Australia? Gdzie leży Azja? Czy na Antarktydzie da się żyć? Czy w Europie lepiej żyć? Jakich nowych rzeczy się dowiemy, co odkryjemy?” W podroż poprzez kontynenty wyruszą młodsze dzieci (5-8 lat) znajdą tam odpowiedzi na te i inne pytania z Zabajkową Panią Kasią Pławiak. Przygotujcie plecaki i ruszamy w drogę.

20-24.07

Z Wakacyjnymi podróżami wyruszymy także po sołectwach. W trzecim tygodni naszej wyprawy odwiedzimy pięć sołectw na terenie gminy. W wakacyjną podróż dzieci zabiorą Kamila Kruszona i Danuta Krasucka. Nie zabraknie zabaw i animacji na świeżym powietrzu z odległych zakątków świata, oraz poznamy także różne kultury. Podczas tych spotkań rozwiążemy tajemnicze zagadki i rywalizacje sportowe. Zapowiada się niesamowita przygoda!

 

Wszystkich lubiących czytać zapraszamy na cykl Podróże z Książką, będziemy się spotykać przez cały lipiec w każdy czwartek w bibliotece lub w plenerze. Będziemy czytać baśnie z różnych zakątków świata które przeniosą Was w niezwykły świat fantazji. Nie zabraknie również zajęć wspierających talenty i zdolności plastyczne młodych czytelników. Uczestnikom wakacyjnych spotkań proponujemy warsztaty artystyczne, podczas których będziemy tworzyć, malować, występować i świetnie się bawić a wszystko to w baśniowym klimacie, to będzie niesamowita czytelnicza letnia przygoda. Spotkania prowadzić będą Elżbieta Michta i Izabela Szczepańska

 

Wszystkich bez wyjątku i dużych i małych zapraszamy do Aktywnej Podróży. Fitness pod dębem poprowadzi Jakub Krawiec. A spotykać się będziemy w środy o 18:00

wakacje.jpeg wakacjesolectwa.jpeg

 

Zapraszamy do zapisów i udziału w wakacyjnych podróżach razem z nami :)

Szczegóły i bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71/3128118.

Deklaracje, regulamin, zgodę na udział w zajęciach i procedury na wypadek zagrożenia COVID-19  mogą Państwo pobrać poniżej :

PDFDeklaracja i zgoda na udział w zajęciach wakacyjnychGOK Zawonia wakacje2020.pdf (38,94KB)

PDFProcedury GOK Zawonia na wypadek zagrożenia COVID-19 wakacje2020.pdf (62,85KB)

PDFRegulamin GOK Zawonia wakacje2020.pdf (30,16KB)

 

 Obserwujcie również naszego facebooka, czekamy na Was :)

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 22-06-2020 10:49
Icons from IcoFont