23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Wspólne Świętowanie

Już tradycją stało się, że w okresie świąt GOK organizuje niecodzienne klimatyczne wydarzenie i zaprasza do spędzenia wspólnego czasu rodzinnego. I tak się stało w tym roku - wszyscy zaproszeni mogli poczuć magię Bożego Narodzenia. W sobotę 14 grudnia rękodzielnicy, ceramicy, twórcy lokalni prezentowali swoje wyroby na Kramiku Bożonarodzeniowym przy nowej siedzibie GOK, które zakupione mamy nadzieję trafią pod choinkę jako tegoroczne prezenty. W kramikach znaleźć można było również pyszne wyroby wędliniarskie, wędzone ryby, smaczne miody i przetwory domowe, bez których nie wyczarujemy prawdziwych smaków potraw wigilijnych. Każdy kto odwiedził nas w sobotę mimo przelotnego deszczu mógł zakupić prawdziwe rarytasy na wigilijny stół w naszych domach. Nie zabrakło Rady Rodziców z Zespołu Szkół w Zawoni z przepysznymi ciastami oraz kolorowymi piernikami i stroikami.

Na scenie w specjalnej odsłonie POCZYTAJKI świąteczną bajkę czytała naszym milusińskim Pani Wójt Agnieszka Wersta. Ogromnie cieszy fakt, że i w tym roku tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie na ten wyjątkowe popołudnie całe rodziny i włączyli się czynnie do wspólnej zabawy. A na sali w bajkowej zimowej scenerii działo się bardzo dużo. Mogliśmy wziąć udział w warsztatach Śnieżynek i zrobić własnoręcznie ozdobę na choinkę lub nad kominek. Magię świąt poczuć można było na naszej kulturalnej sofie przy wybudowanym kominku, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę lub napisać życzenia dla GOK.

Rodzinne spotkanie w pięknie ustrojonej sali rozpoczęło się tak naprawdę od przybycie Królowej Śniegu, która poprowadziła piękną zabawę dla młodszych i starszych. Z okolicznościowymi świątecznymi utworami usłyszeliśmy młode wokalistki, które przygotowała Pani Małgorzata Wrzesień-Wróbel. To niecodzienne spotkanie i magia świąt niech pozostanie w pamięci na długo. Życząc pięknych rodzinnych świąt życzymy również  kulturalnego 2020 roku.

 

Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 17-12-2019 14:52
Icons from IcoFont