Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem KURIERA ZAWONI, w którym znajda Państwo relacje z ostatnich dwóch miesięcy życia z Gminy Zawonia.

BENEFIS z Van Goghiem na Ty

Na zakończenie projektu kulturalnego w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019 „Kultura nie Kłuje” odbył się BENEFIS z Van Goghiem na Ty z okazji zakończonego kursu malarstwa techniką pouring painting. Specjalne spotkanie z malarstwem uczestników kursu odbyło się z okazji 50 lecia GOK. W Galerii PO SCHODACH zawisło 50 obrazów. Benefisowi towarzyszyły wystawy kończące wszystkie inicjatywy lokalne mieszkańców gminy. W przestrzeniach ośrodka kultury zostały zaprezentowane pozostałe pracy wykonane na poszczególnych warsztatach. W WOLNEJ CHWILCE podziwiać można było prace młodych mieszkańców, które uczestniczyły w inicjatywie Festiwal Kolorów. W korytarzu pięknie prezentowała się publikacja zebranych przepisów kulinarnych w ramach inicjatywy Czeszowskich Smaków Kultury. Anielskie Talenty pokazały swój dorobek z zajęć w Sali WIDOWISK, gdzie zobaczyliśmy postać anioła pod różnymi postaciami. Piękne ujęcia naszych lokalnych zabytków i zakątków gminy pokazano na wystawie zdjęć po zakończonej inicjatywie Gmina w Kadrze. Wystawy trwają a my zapraszamy do ich odwiedzenia.

Na spotkaniu byli obecni sami inicjatorzy poszczególnych wystaw, które można obejrzeć w GOK w godzinach pracy. Na okolicznościowe spotkanie przyszli przede wszystkim uczestnicy zajęć wraz z rodzinami, aby zaprezentować osobiście swoje prace. Zapraszamy wszystkich do podziwiania prac. Dziękujemy za obecność wszystkim inicjatorom i uczestnikom, którzy w piątkowy wieczór znaleźli chwilkę na kulturę. Benefis rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Pawlaczek, a w spotkaniu uczestniczyła Pani Wójt Agnieszka Wersta z mężem, Pani Jolanta Markowicz inicjator tego spotkania oraz Pan Mariusz Pycyk z rodziną, który ufundował słodki okolicznościowy angielski tort dla wszystkich zebranych. Słowa podziękowania należą się również Panu Tomaszowi Tarczyńskiemu za smaczny poczęstunek. Wszyscy zebrani zwiedzali poszczególne wystawy, dyskutując i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.

Pomysłów na kulturę jest tyle ile osób chce w niej uczestniczyć, a bardzo często także działać. Cieszymy się na taki piękny odzew na inicjowanie działań przez samych mieszkańców. Gratulujemy pomysłów i liczymy na następne w kolejnych latach. Dziękujemy za współpracę Inicjatorom: Jolancie Markowicz, Sylwii Piech, Alicji Kulik, Aleksandrze Radocie oraz Jagodzie Pełce. Realizacja małych inicjatyw lokalnych mamy nadzieję, że zapoczątkuje nowe kreatywne kulturalne pomysłów bo Kultura nie kłuje.

Galeria Katarzyny Kasprzyk

Opublikował: Danuta Krasucka