Zapraszamy na oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu! Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 71 312 81 18

Logo GOK

Aktywne świętowanie Dnia Niepodległości

Już drugi raz spotkaliśmy się aby aktywnie świętować Dzień Niepodległości w Gminie Zawonia. Na tegorocznej liście zawodników Biegniemy na biało-czerwono znalazło się 60 biegaczy z gminy, regionu oraz Dolnego Śląska. Ostatecznie w biegu wzięło udział 46 zawodniczek i zawodników, którzy zmierzyli się z trasą prawie 11 kilometrów jak przystało na obchody 11 listopada. Wszyscy ukończyli bieg szczęśliwie. Osoby zapisujące się na bieg mają zawsze różne wyzwania licząc na własny rekord życiowy, biegnąc dla towarzystwa propagując bieganie dla zdrowia. Taki był również cel imprezy popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej dla każdego bez względu na wiek oraz promocja zdrowego trybu życia w obecnych czasach. Ta idea od początku przyświecała Organizatorom Biegu a udowodniliśmy to dodatkowo koleżeńską atmosferą, miło spędzając niedzielne przedpołudnie w Zawoni.

Trasa biegu przebiegała jak w ubiegłym roku ulicami Zawoni do Budczyc i miała dwie pętle. Nad bezpieczeństwem biegu czuwali strażacy z oraz funkcjonariusze Policji oraz pogotowie medyczne. Trasę najszybciej pokonał w klasyfikacji OPEN i specjalny puchar i nagrodę rzeczową odebrał Karol Komorowski z Trzebnicy. II miejsce zajął Mariusz Posłuszny z Głoski a III miejsce Ireneusz Jarecki z Trzebnicy otrzymując puchar i nagrodę. Wśród kobiet na najwyższym miejscu uplasowała się Anna Czerw z Trzebnicy przed Eweliną Wieczorek z Trzebnicy i Anna Kaczmarek z Rawicza. W tym roku również nagrodziliśmy specjalnymi nagrodami rzeczowymi mieszkańców gminy. Najszybszy wśród mężczyzn okazała się Michał Czarciński przed Sebastianem Badowskim i Markiem Buca. Najszybsze kobiety mieszkanki naszej gminy to Milena Bator przed Wiolettą Jerdonek i Aleksandrą Bartor. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie odebrali medale a najlepsi trzej w każdej kategorii wiekowej otrzymali puchary, które wręczyła Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta oraz Dyrektor Biegu Agnieszka Pawlaczek. Specjalną statuetkę z rąk Pani Wójt otrzymał najstarszy zawodnik biegu Ryszard Buczak z Zawoni.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji sportowego świętowania. Bez takiej rzeszy ludzi, organizacja tej imprezy sportowej nie byłaby możliwa. Przede wszystkim dziękujemy medykom zabezpieczającym bieg, jednostce OSP z Czeszowa, Komendzie Powiatowej Policji oraz Paniom Seniorkom za żurek dla zawodników, który był najpyszniejszą niespodzianką niedzielnego biegu. Ogromne słowa podziękowania kierujemy do Sponsorów wydarzenia Pana Artura Gąsiorka z Free Kids, Pana Józefa Buczaka i Pawła Fabrykowskiego z Izolmetu oraz do Pana Michała Łopyty i Tadeusz Łopyty z Firmy Łopyta z Zawoni za wsparcie tegorocznej odsłony Biegniemy na biało-czerwono.

W sposób wyjątkowy chcieliśmy podziękować za sportową rywalizację wszystkim zawodnikom oraz miłym wolontariuszom, osobom czuwającym nad organizacją oraz naszym niezawodnym mieszkańcom dopingującym biegaczy na starcie, mecie i trasie. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Do zobaczenia za rok!

Wyniki "Biegniemy na Biało-Czerwono"

 

Fot. Katarzyna Kasprzyk

 

 

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 12-11-2019 13:59
Icons from IcoFont