23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Babski Rajd Rowerowy 2019

W sobotni poranek wystartował pierwszy Babski Rajd Rowerowy. Punktualnie o 11:00 w promieniach pięknego jesiennego słońca, uczestniczki ruszyły oznakowaną kolorowymi motylkami trasą,  świętując Światowy Dzień Roweru oraz Dzień Kobiet Wiejskich. Malownicza trasa wiodła przez Budczyce, Pęciszów  i kończyła się na Polanie Grochowskiej. Na trasie na specjalnie przygotowanych postojach sprawdzałyśmy swoją wiedzę w quizie rowerowym. Zatrzymaliśmy się na placu zabaw w Budczycach, na polu przed Pęciszowem oraz na uroczej polanie leśnej. Nad pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami czuwała Pani Wójt, która również wręczała drobne upominki. Po przekroczeniu mety rajdu na zadowolone rowerzystki czekały ciepła kawa i herbata oraz kaloryczny poczęstunek. Można było upiec kiełbaski na ognisku i rozkoszować się pysznymi ciasteczkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za udział, przemiłą atmosferę i niezapomniane chwile. Przede wszystkim za sprawne i prawidłowe pokonanie wyznaczonej 5 kilometrowej trasy. Dziękujemy również za czynny udział funkcjonariuszom Powiatowej Policji oraz medykowi zabezpieczającemu rajd oraz wszystkim którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. Już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę naszej babskiej przejażdżki za rok. Do zobaczenia.

 

Galeria uczestniczki rajdu Katarzyny Kasprzak

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 28-10-2019 14:39
Icons from IcoFont