23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

KULTURA NIE KŁUJE

Gminny Ośrodek Kultury realizuje projekt, na który otrzymał dofinansowanie w kwocie 22 tysięcy złotych. Zadanie realizowane jest w ramach „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019 pod nazwą „Kultura nie kłuje”. Celem strategicznym programu Narodowego Centrum Kultury jest inicjowanie działań, które mają służyć zaangażowaniu się domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

Projekt będzie realizowany do 12.11.2019 roku.Celem konkursu było wyłonienie najlepszych inicjatyw kulturalnych zgłoszonych przez mieszkańców Gminy Zawonia. Do konkursu zgłoszonych zostało 11 pomysłów z czego finansowanie w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019 otrzymało 5 pomysłów, które realizowane są we współpracy z GOK.

Realizujemy: Z van Goghiem na TY, Gmina w kadrze, Czeszowskie Smaki, Cykl wędrujących warsztatów rękodzieła " Anielskie" talenty" oraz Festiwal kolorów. Co z tego wyniknie zobaczycie na podsumowaniu projektu.

Z van Goghiem na Ty spotykamy na wykładach i kursie malarstwa, poznajemy tajniki i technik malarstwa współczesnego. Dopełnieniem kursu będzie wyjazd do Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Narodowego we Wrocławiu a benefis odbędzie się w galerii PO SCHODACH.

Inicjatywa z Czeszowa "Czeszowskie Smaki Kultury" polegać będzie na przeprowadzeniu spotkań międzypokoleniowych wraz z warsztatami rękodzielniczymi i kulinarnymi, a tym samym kultywowaniu tradycji i przekazanie ich młodszemu pokoleniu.

Drugą inicjatywą z Czeszowa jest "Gmina w Kadrze" i warsztaty fotograficzne połączone z nauką obsługiwania programów graficznych. Warsztaty zakończone zostaną wystawą i publikacją najlepszych ujęć z krajobrazami gminy na pocztówkach.

Ciekawym projektem są "Anielskie Talenty"- cykl wędrujących warsztatów z rękodzieła artystycznego, których motywem przewodnim jest postać anioła. Warsztaty odbywają się w sołectwach gminy. Na zakończenie odbędzie się wystawa prac uczestników.

Ostatnią inicjatywą jest "Festiwal kolorów" i zaplanowane warsztaty, prezentacje, zabawy plastyczne, pokazy, które przybliżą temat kolorów, pobudzą wyobraźnię, uwrażliwią na otaczające piękno i pozwoli rozwinąć zdolności manualne.

Nad całością projektu czuwa powołany Koordynator z ramienia GOK Kamila Kruszona - Instruktor kultury. Relacje i wszystkie informacje znajdziecie Państwo na gokzawonia.pl oraz facebook.

Kamila Kruszona

 

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 22-10-2019 09:00
Icons from IcoFont