23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Plebiscyt "Człowiek Kultury Gminy Zawonia"

Mili Państwo 5 października przypada 50-lecie działalności Ośrodka Kultury. Przez ten czas wiele osób budowało solidny fundament kulturalny Gminy Zawonia a sama kultura wielokrotnie zmieniła już swoje oblicze.

 

Jubileusz chcieliśmy przeżyć szczególnie i zapisać go dużymi literami na kartach nowej historii. Świętowaliśmy z okazji tej rocznicy na Uroczystej Gali Otwarcia nowej siedziby i wówczas zaproponowaliśmy Państwu 50 ponadczasowych dźwięków na scenie w wykonaniu Dziubek Band oraz Alicji Janosz, wręczyliśmy 50 starych unikalnych prezentów w postaci małych kolorowych kawałków parkietu. W nowych pracowniach i przestrzeniach zebraliśmy na wystawach towarzyszących 50 starych, 50 nowych zdjęć oraz 50 wydarzeń z artystami, którzy występowali na scenie w Zawoni. Zaprezentowaliśmy podczas dnia otwartego 50 szczególnych eksponatów wykonanych przez uczestników zajęć, które odbywają się w GOK. Jako dekorację w przestrzeniach zasadziliśmy 50 kaktusów i wypromowaliśmy w ślad za tym hasło - Kultura nie kłuje. 50 kaktusów już rozdaliśmy i mamy pomysły na kolejne 50 tki:) Przy okazji organizowanych konkursów, występów, spotkań rozdajemy wielokrotności 50 kolorowy motyli w formie przypinki, by kultura gminna nabrała kolejnych barw.

 

Ile się działo przez 50 lat może sami pamiętacie? Mamy nadzieję, że śledzicie na stronie i facebook jak wygląda obecna kultura. A może znaliście osoby które były szczególnie zaangażowane w kulturę? Kultura to szerokie pojęcie, a którym wiąże się wiele sfer działań. Ogłaszamy na zakończenie świętowania PLEBISCYT - człowiek kultury Gminy Zawonia i zachęcamy do zgłaszania osób związanych z życiem kulturalnym naszej gminy.

 

Życzymy trafnych wyborów i mamy nadzieję na zebranie 50 osób na Jubileusz.

PLEBISCYT na 50 lecie.jpeg regulamin plebiscytu.jpeg

Opublikował: Katarzyna Kasprzak
Data publikacji: 04-10-2019 11:49
Icons from IcoFont