Zapraszamy na wyjątkową galę muzyczną, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki - "Trzech Tenorów i Ona" - 26 maja o godzinie 17:00

Logo GOK

JAK ZABAWA TO TYLKO W ZAWONI

Wspaniałe dekoracje w Zawoni, Tarnowcu i innych sołectwach dodały uroczystego charakteru naszemu świętowaniu. Plac ozdobiło 50 sztuk żółtych słoneczników zrobionych na wspólnych warsztatach z mieszkańcami Zawoni i Czeszowa, snopy słomy, wiązki zboża, kolorowe dmuchańce, smakołyki w domkach sołectwa Tarnowiec, Sucha Wielka, Kałowice, Sędzice oraz nasze Seniorki z Klubu Seniora Finezja. W nagrodę za konkursy dożynkowe zostało wręczonych 50 filiżanek z kaktusami bo Kultura nie kłuje. W tej dożynkowej wakacyjnej zabawie wzięło udział około 50 osób. Pięćdziesiątka towarzyszy w tym roku bo nadal świętujemy 50-lecie GOK w Zawoni. Spotkania rodzinne, w gronie znajomych, wspaniała muzyka, głośne rozmowy, śmiech przeplatały się z gwarem na placu.

W corocznym konkursie na rzut torebką najdłuższy rzut - 16,5 m i pobity rekord z 2018 roku należy do Kingi Zabłockiej. II najdłuższy rzut wykonała Izabela Grzelak Radna Rady Gminy i sołtys Rzędziszowic, a następny Stępień Marta Sołtys Złotówka. Dziewczynki również zmagały się z rzucaniem na odległość torebeczką. Każda otrzymała upominki od sponsorów. Rozegrano również specjalną aptekarską konkurencję dla panów - należało przesypać za pomocą rąk dokładnie szklankę mąki do lnianego woreczka i zawiązać misterną kokardkę:) I tu dopiero była zabawa a konkurs wygrał Piotr Wójcik z Grochowej, II miejsce zajął Robert Tyczka z Kałowica III wywalczył Wojciech Simlat. Nagrody w konkursach ufundowane przez Sponsorów wręczyła zwycięzcom konkursów Pani Wójt oraz Pani Dyrektor GOK w Zawoni. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Pod naszą sceną ze specjalnym pokazem tańca wystąpił zespół MOTYLKI. Dziewczynki coraz śmielej umieją pięknie się zaprezentować przed publicznością. Nad występem czuwała jak zawsze Pani Instruktor Patrycja Walczak.

KONKURS NA ZDJĘCIE W SŁONECZNIKACH:

GOK w Zawoni ogłosił fotograficzną zabawę. Na konkurs zgłoszono 15 zdjęć i mieliśmy dylemat które zdjęcie wybrać jako to najciekawsze. Czekała cenna nagroda - aparat fotograficzny, który wygrał jednogłośnie Pan Wiktor Melchior. Za udział każdy otrzymał upominek do przechowywania następnych zdjęć w słonecznikach:) Wystawę można obejrzeć na parkingu przy naszej Bibliotece.

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE I GWIAZDA WIECZORU:

Dla wszystkich najmłodszych na scenie wystąpiła grupa przyjaciół, dla których najważniejsza jest muzyka, a pomysł na kreacje sceniczne podpowiedział im sam Jan Brzechwa. Całe rodziny bawił zespół FRUKTAKI. Prawdziwa zabawa rozpoczęła się jednak z pojawieniem się na scenie zespołu MILANO. Wraz z artystami na scenie na placu dożynkowym można było zobaczyć naszą niezawodną publiczność. Dziękujemy ze byliście. Na scenie wraz z zespołem zaśpiewały i zatańczyły dzieciaki:) Pod sceną nie zabrakło autugrafów i wspólnych zdjęć z artystami po zakończonym koncercie. Zabawę do nocy rozkrecił zespół BOLERO BAND. Dziękujemy!

SMAKI GMINY:

Na placu pachniało różnorodnymi ciastami, tegorocznym miodem, smacznym grillem, oscypkami, pierogami, goframi, frytkami, sokami i nie zabrakło jak co roku kolorowych zabawek, ceramiki, balonów, a same stoiska zachęcały do zakupów, degustacji i rozmów do późnych godzin. Smaczne potrawy sołeckie i pyszne słodkości pojawiły się w kramikach Tarnowca, Suchej Wielkiej, Kałowicach, Sędzicach i u naszych Seniorek. Szalona atmosfera panowała do zmroku na dmuchańcach w basenie z kulami i łódkami. Na stoiskach naszych partnerów Banku Spółdzielczym z Trzebnicy, stoisku ARIMR, gdzie można było podyskutować i dowiedzieć się ciekawych spraw oraz zasięgnąć cennej porady. Na placu odbywała się zbiórka funduszy na Ośrodek Adopcyjny dla zwierząt prowadzony przez Stowarzyszenie "Przytul Pyska" z Boguszyc.

NASI SPONSORZY:

Podziękowania kierujemy do naszych Sponsorów. Tegoroczne współne świętowanie nie odbyło by się gdyby nie: Izolmet Zawonia, Free Kids, AGROBETA Skarszyn, Bank Spółdzielczy z Trzebnicy, ARIMR Trzebnica, Hurtownia Materiałów Budowlanych Łopyta Zawonia, PRU Rolet sp z o.o. Sędzice, Zakład Robót Drogowych RAPP Czeszów, Seminex Zawonia, Firmie LEGAR z Milicza. Dziękujemy za wsparcie FIRMIE SANMAR SZCZYTKOWICE, AR PRESTIGE z WROCŁAWIA oraz NIEZŁY MŁYN z CZESZOWA. Cenne nagrody w tegorocznych konkursach ufundowała FIRMA TARCZYŃSKI oraz BRICO-Marche Trzebnica.

Fotografie; Katarzyna Pop

 

Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 27-08-2019 14:12
Icons from IcoFont