23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Drugi Tydzień Wakacyjnej Podróży Pociągiem do Kultury

Wakacyjna podróż „pociągiem do kultury” dalej trwa.
W drugim tygodniu kulturalny pociąg dojechał do stacji malarskiej , kreatywnej i fimowej.
Powstały prawdziwe arcydzieła :) Damska grupa pod okiem instruktora pani Kamili Kruszony stworzyła prawdzie cudeńka. Same uszyły torebki ze starych spodni jeansowych, dzielnie i cierpliwie owijały nitki na baloniki po to, żeby powstały bardzo teraz modne cotton ballsy, zrobiły łapacze snów i misia w którym ukryły słodkości. Nie zabrakło również zabaw w głuchy tel i wiele innych.
Z kolei dzieciaki na stacji malarskiej, poznały podstawy pojęć malarskich , takich jak podobrazia, rodzaje pędzli, rodzaje farb np co to jest tempera, technik malowania np impasto oraz namalowały po 2 piękne peace, które będziemy mogli podziwiać na wrześniowym wernisażu. Dzieciaki zobaczyły też profesjonalną pracownię malarską. Warsztaty malarskie prowadziła nasza lokalna malarka pani Jolanta Markowicz. Co robiły dzieci na stacji filmowej ?! Wkrótce zobaczymy rezultaty ich pracy
Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 20-07-2019 15:31
Icons from IcoFont