23 marca zapraszamy Was na niezapomniany Jarmark Wielkanocny! Jeśli jesteście lokalnymi rękodzielnikami lub wystawcami, serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich stoisk.

Logo GOK

Bajkowe i pirackie świętowanie Dnia Dziecka

W minioną sobotę odbyło się święto najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci świętowały w Czeszowie i w Zawoni, ale i w innych sołectwach. Było kolorowo, wesoło ale i niezwykle kreatywnie i ciekawie bo to święto wszystkich dzieci - małych i dużych.

W szkole w Czeszowie dzieci wzięły udział w pirackim dniu dziecka odwiedzając wyspy i biorąc udział w licznych przygotowanych konkursach z niespodziankami. Był dmuchany zamek i mega gry plenerowe oraz smakołyki w kawiarence. Usłyszeliśmy pirackie szanty w wykonaniu uczniów szkoły. W Zawoni bajkowe miejsca od popołudnia zapełniały się całymi rodzinami. Malowaliśmy dywan z bajki, płot z bajki. Oceniono również najciekawsze stroje z bajki i wręczono prezenty. Odbył się kiermasz książki, malowanie buziek, zainaugurowaliśmy akcję czytam dzieciom. Na sali odbył się prawdziwy bajkowy pokaz mody, który poprowadził smerf, a na scenie usłyszeliśmy, piękne - znane każdemu, bajkowe przeboje, aby na końcu wspólnie z uczestnikami wykonać "Pszczółkę Maję". Nie zabrakło słodkości w postaci lodów i tysiąca cukierków, które roznosił smerf i kot Klakier, a dla wszystkich czekały bajkowe smaki w niebieskiej kawiarence.

Dziękujemy wszystkim sołectwom za udział i pomoc w organizacji rodzinnego, szkolnego świętowania, dziękujemy Radom Rodziców i Gronu Pedagogicznemu z obu szkół oraz wszystkim którzy włączyli się we wspólny Dzień Dziecka. Jak się bawiliśmy zobaczcie na zdjęciach.

Opublikował: Elżbieta Michta
Data publikacji: 04-06-2019 14:17
Icons from IcoFont